نظر شما

مکانی برای گفتگو، اظهار نظر و تبادل اطلاعات افراد خانواده صنعت ساختمان

نظر شما

مکانی برای گفتگو، اظهار نظر و تبادل اطلاعات افراد خانواده صنعت ساختمان

نظر شما

درباره : هدف اولیه از ایجاد این تارنما، اطلاع رسانی صحیح و مستند از عملکرد هیئت مدیره دوره پنجم سازمان نظام مهندسی استان اصفهان(91-88) بود که سعی شد
با ارائه مدارک مستند و اطلاعات صحیح به خوانندگان، زمینه قضاوت صحیح و منصفانه برای آنان در این مورد فراهم شود.
این تارنما در حال حاضر بستر مناسبی را برای گفتگوی مهندسان در زمینه مسائل اجتماعی، حرفه ای و رشته ای(مربوط به صنعت ساختمان) فراهم نموده و علاوه بر این سعی دارد تا اطلاعات و دست افزارهای سودمند را در اختیار آنان قرار دهد.

آخرین نظرات

لزوم بازنگری در قوانین مربوط به مجریان ذی‌صلاح

يكشنبه, ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۱۱:۰۹ ق.ظ

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی گفت: بازنگری در قوانین مربوط به مجریان ذی‌صلاح ضروری است.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، به نقل از فارس مهندس احمد توسلی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی، با اشاره به فعالیت مجریان ذی‌صلاح اظهار کرد: انعقاد قرارداد به شکل اجرای کار با مصالح و اجرا بدون مصالح برای مجریان بی‌تجربه و بدون سرمایه میسر نیست.
وی با اشاره به صوری بودن برخی از قراردادها مانند قرارداد پیمان مدیریت تصریح کرد: انبوه‌سازان و شرکت‌های ساختمانی به دلیل کمبود کار در کشور به سازمان‌های نظام مهندسی پناه می‌برند و به عنوان مجری ذی‌صلاح مشغول به کار می‌شوند، جدا از این‌ قراردادهای صوری است.
مهندس توسلی با بیان اینکه تحصیلات و توانایی علمی نمی‌تواند معیار مناسبی برای تعیین یک مجری باشد، خاطرنشان کرد: تجربه اجرایی و داشتن سرمایه در این زمینه حرف اول را می‌زند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی اضافه کرد: تنها تحصیلات آکادمیک و دانش علمی نمی‌تواند یک مهندس را تبدیل به یک مجری کند.
وی بر لزوم بازنگری بر قوانین موجود در ارتباط با مجریان ذی‌صلاح تأکید کرد و ادامه داد: با توجه به وضعیت موجود و قوانین غیراستاندارد مالکان از نحوه فعالیت مجریان ذی‌صلاح ناراضی هستند.
مهندس توسلی اضافه کرد: شرکت‌های ساختمانی که از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صلاحیت لازم را دارند، در صورتی‌که از آن‌ها پروانه اشتغال خواسته نشود، می‌توانند به بهترین مجریان ذی‌صلاح تبدیل شوند.
وی گفت: برخی از این شرکت‌ها سال‌ها بدون پروانه اشتغال مجری بهترین طرح‌های عمرانی بوده‌اند.

منبع: irceo.net

  • موافقین ۰ مخالفین ۰
  • ۹۳/۰۲/۱۴
  • ۶۵۶ نمایش
  • رابین صدیق پور