Shoma5

شبکه مهندسان ساختمان ایران

آخرین مصوبات کمیسیون هم ارزی مورخه 1392/06/23

 • ۴۰۹۱

با سلام خدمت همه دوستان.

آخرین مصوبه کمیسیون هم ارزی به تاریخ 1392/06/23 به شرح زیر تقدیم دوستان می گردد.

دانلود: 

منبع: http://maskan.mrud.ir

 • با سلام و تحیات با توجه به مطالعه ای که روی بخشنامه ها داشتم به نظر می رسد جواب کاربرgis مورخ 29خرداد 93 ساعت 59 را اشتباهی داده اید. کاردانی با کارشناسی مرتبط به شرطی که کارشناسی ارشد اصلی باشد و دروس پاس شده در این مقطع 100 مطابق کارشناسی عمران عمران باشد اصلی محسوب  می شود.(بخشنامه مورخ 7/12/1389 به شماره 89/400/62271 )
  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب.
  پیرو استعلام انجام گرفته:
  سوال شما نامفهوم است.
 • ضمن عرض تشکر از زحمات فراوان کارشناسان محترم سایت،خواهشمند است به اطلاع همکاران کمسیون هم ارزی رشته ها برسانید تا جایی که اطلاع دارم درگذشته کاردانی عمران را از دیپلم نظام قدیم وپیش دانشگاهی گذرانده باشند می گرفتند وکارشناسی ناپیوسته آن مهنسی عمران عمران می شد،ولی در حال حاضر لفظ تکنولوژی بعنوان پیشوند آمد ه است در صورتیکه شخصی با دیپلم نظام قدیم وکاردانی کارهای عمومی ساختمان (در کاردانی کد اصلی دارد) وکارشناسی ناپیوسته تکنولوژی عمران عمران که به لحاظ سیلابس درسی با کارشناسی ناپیوسته (لفظ تکنولوژی ندارد) یکی می باشد تفاوت گذاشتند. به نظر شما قضاوت مغرضانه نمی باشد لطفا به اطلاع همکاران کمسیون هم ارزی رشته ها برسانید در مورد تکنولوژی تجدید نظر فرمایند. 

  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب.
  نظر شما جهت آگاهی همه دوستان در اینجا آورده شد.
 • ضمن عرض خسته نباشید،کمسیون هم ارزی رشته مربوط به وزارت راه وشهرسازی است یا وزارت آموزش عالی

  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب.
  محل کمیسیون در وزارت راه و شهرسازی است که یکی از اعضای کمیسیون از وزارت آموزش عالی است.
 • ضمن عرض تشکر از زحمات فراوان کارشناسان محترم سایت، اگر کسی کاردانی کارهای عمومی ساختمان و کارشناسی تکنولوِژی عمران عمران (تمام واحد های کمسیون هم ارزی پاس شده )وارشد سازه که در ارشد تمام واحد های کارشناسی پیوسته عمران عمران مصوب آموزش عالی را گذرانده باشد جزء رشته اصلی د رنظر گرفته می شود؟
  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب.
  طبق استعلام انجام گرفته:
  متاسفانه جواب منفی است.
 • ضمن عرض ادب وارادت و تشکر از زحمات فراوان کارشناسان محترم سایت، با توجه به اینکه در مصوبات قیلی کمسیون هم ارزی رشته ها،قید شده که اگر تکنولوژی نقشه برداری، با کاردانی نقشه برداری وارشد ژئودزی یا فتوگرامتری داشته باشند پروانه اشتغال به کار با کد اصلی در نطر می گیرد در مورد رشته معماری هم به همین صورت است.آیا د رآینده درمورد تکنولوژی عمران عمران(همه واحد های کمسیون هم ارزی گذرانده شده باشد  و در حال حاضر نظارت با حدود سنوات وطراحی تاپایه 2 می گیرد) با کاردانی (کداصلی) وارشد سازه یا زلزله این اتفاق خواهد افتاد  
  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب.
  طبق استعلام انجام گرفته:
  این احتمال وجود دارد.
 • ضمن عرض سلام وخسته نباشیداینجانب کاردانی کارهای عمومی ساختمان وکارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران عمران می باشم ،همه مصوبات کمسیون هم ارزی رشته را مطالعه کردم درمصوبه شماره 430/68693 مورخه 04/11/91 قسمت کارشناسی ناپیوسنه بند5 نوشته شده که اگر به کاردانی آنها در همان رشته کارشناسی پروانه کاردانی با کد اصلی بگیرد نحوه بررسی همانند کارشناسی پیوسته درهمان رشته می باشد در غیر اینصورت اگر به کاردانی آنها کد اصلی نگیرد باید دروس کمسیون هم ارزی را پاس کنند سوال بنده این است1) با توجه به اینکه این مصوبه کاملا معلوم کرده ،کسی که کاردانی عمومی ساختمان وکارشناسی ناپیوسته تکنولوژی عمران عمران داشته یاشد کداصلی می گیرد درصورتیکه مصوبه شماره430/39780 مورخه 23/06/92 در ماده 2، برای مصوبه فوق، شرط گذاشته است(پاس نکردن حداقل یکی از سه درس قید شده در مصوبه)   2)منظور از تکنولوژی در مصوبه 430/39780 ، تکنولوژی با کاردانی کد اصلی می باشد یا تکنولوژی با کاردانی کد مرتبط.

  "با تشکر فراوان از زحمات جنابعالی وهمکاران محترمتان"

  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب.
  طبق استعلام انجام گرفته:
  بند 5 مربوط به کارشناسی ناپیوسته ای است که لفظ تکنولوژی و علمی کاربردی نداشته باشند.
  چون مدرک شما دارای لفظ تکنولوژی عمران است، پس بند 6 شامل حال شما می شود؛ یعنی حدود صلاحیت نظارت بر حسب سنوات و طراحی تا پایه 2 و با کد مرتبط.
 • ضمن عرض سلام وخسته نباشید

  اینجانب کاردانی کارهای عمومی ساختمان وکارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران عمران دارم همه واحدهای درسی کمسیون هم ارزی و واحد درسی طراحی معماری را بعنوان درس اضافی پاس کردم در این صورت بعنوان رشته مرتبط محسوب می شود یا اصلی؟

  باتشکر 

  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب.
  طبق استعلام انجام گرفته:
  شما مرتبط محسوب می شوید.
  به شما نظارت طبق سنوات تعلق می گیرد و طراحی را هم می توانید تا پایه 2 بگیرید.
 • با سلام و خسته نباشید.

  من کاردانی ساختمان وکارشناسی تکنولوژی ساختمان دارم.

  و درس دینامیک رو پاس نکردم.آیا به من طراحی میدن؟اگه نه میشه کسری واحد رو در ارشد غیر از سازه و زلزله پاس کنم و طراحی بگیرم؟
  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب.
  طبق استعلام انجام گرفته:
  به شما طراحی تعلق نمی گیرد.
  با گذراندن کسری واحدها در ارشد می توانید طراحی بگیرید.
 • فقط میخواستم بدونم چرا از روی سایت برداشته شده در هر حال ممنون از توضیحاتتون خدا قوت
  پاسخ:
  با سلام.
  بله چک شد.ظاهرا مشکلی برای سایت وزارتخانه ایجاد شده است.
 • میدونم دانلود میشه  ولی قبلا تو لینکی که دادید بود الان دیگه نیست امکان داره این بخشنامه لغو شده باشه
  پاسخ:
  سلام.
  بخشنامه هیچوقت لغو نمی شود.
  آن را به ایمیل شما ارسال کردیم.
 • ببخشید این بخشنامه تو این آدرسی که گذاشتید که نیست میشه بررسی کنید
  پاسخ:
  با سلام و عرض ادب.
  روی فلش سبز رنگ کلیک کنید تا دانلود شود.
  لطفا از فیلترشکن استفاده نکنید.
 • با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  اشکالات این معادل سازی:
  - افرادی که رشته ی دبیرستان آنها ریاضی بوده ،عنوان درس طرح 1 آنها ،آشنایی باطراحی معماری می باشد که در این معادلسازی لحاظ نشده.
  - افرادی که از هنرستان در رشته ی معماری تحصیل کرده اند در شناخت مواد و مصالح را در دوره ی هنرستان پاس نموده اند و به جای درس مقدمات طراحی و یا ساخت و ارائه ،درس تمرین معماری پاس کرده اند.
  نتیجه اینکه این معادل سازی هنوز دارای اشکال می باشد.
 • خدارو شکر مشکل من که تکنولوژی بودم با این بخشنامه حل شد
  پاسخ:
  با سلام.
  ما هم خوشحالیم.
  پیروز باشید.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی