نظر شما

مکانی برای گفتگو، اظهار نظر و تبادل اطلاعات افراد خانواده صنعت ساختمان

نظر شما

مکانی برای گفتگو، اظهار نظر و تبادل اطلاعات افراد خانواده صنعت ساختمان

نظر شما

درباره : هدف اولیه از ایجاد این تارنما، اطلاع رسانی صحیح و مستند از عملکرد هیئت مدیره دوره پنجم سازمان نظام مهندسی استان اصفهان(91-88) بود که سعی شد
با ارائه مدارک مستند و اطلاعات صحیح به خوانندگان، زمینه قضاوت صحیح و منصفانه برای آنان در این مورد فراهم شود.
این تارنما در حال حاضر بستر مناسبی را برای گفتگوی مهندسان در زمینه مسائل اجتماعی، حرفه ای و رشته ای(مربوط به صنعت ساختمان) فراهم نموده و علاوه بر این سعی دارد تا اطلاعات و دست افزارهای سودمند را در اختیار آنان قرار دهد.

آخرین نظرات

 

مدیر عامل شرکت بهینه‌‌سازی مصرف سوخت با اشاره به نهایی شدن مراحل تدوین برچسب انرژی برای ساختمان‌ها، از استفاده اجباری این برچسب‌ها برای ساختمان‌های دولتی در سال آینده خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، عباس کاظمی با بیان این که این برچسب‌ها رفتار انرژی ساختمان‌ها را نمایان می‌کند، تصریح کرد: با نصب این برچسب‌ها، فردی که قصد اجاره یا خرید یک واحد مسکونی را دارد، از میزان مصرف انرژی آن واحد آگاهی می یابد. وی ادامه داد  طراحی برچسب انرژی ساختمان‌ها شبیه به برچسب انرژی روی کالاست و از A تا G نشانه‌‌گذاری شده است.

کاظمی، مصرف انرژی را در ساختمان‌هایی که رتبه A دارد، 90 کیلووات ساعت در هر مترمربع اعلام کرد و افزود: این رقم برای ساختمان‌هایی که رتبه G دارد، 400 کیلووات ساعت در هر مترمربع است. وی با تاکید بر این که فاصله شدت مصرف انرژی از رتبه A تا G به خوبی در این برچسب‌ها مشخص شده است، گفت: فرد معیار مناسبی برای انتخاب یک واحد مسکونی خواهد داشت و میانگین مصرف سوخت در ساختمان‌های ایرانی 500 کیلووات ساعت در هر مترمربع است.

مدیرعامل شرکت بهینه‌‌سازی مصرف سوخت، میانگین مصرف سوخت در ساختمان‌های ایران را 500 کیلووات ساعت در مترمربع ذکر کرد و گفت: بیشترین میزان هرزروی انرژی در کشور به خاطر ساخت و سازهای نامناسب اتفاق می‌افتد. کاظمی با بیان این که برای طراحی و پیاده‌سازی برچسب انرژی ساختمان‌ها دو سال کار پیوسته و کارشناسی انجام شده است، تاکید کرد: هدف اصلی از طراحی این برچسب‌ها مشخص کردن رفتار انرژی ساختمان‌ها و کاهش شدت مصرف انرژی در این بخش بوده است. وزارتخانه‌های نیرو و راه و شهرسازی، شرکت بهینه‌‌سازی را در تدوین و اجرای این برچسب‌ها یاری می کنند.

کاظمی گفت: در بسیاری از کشورهای اروپایی روشی مشابه با برچسب انرژی ساختمان پیاده‌سازی شد که حاصل آن کاهش شدت مصرف انرژی به 30 کیلووات ساعت در مترمربع بود. وی اضافه کرد: مشاهده چنین تاثیرهایی و بررسی مزایای آن ما را بر آن داشت که این برچسب‌ها را طراحی و برای پیاده‌‌سازی آن تلاش کنیم. 
مدیرعامل شرکت بهینه‌‌سازی مصرف سوخت اظهار امیدواری کرد همان‌طور که مبحث 19 برای کاهش شدت مصرف انرژی در ساختمان‌ها تدوین و با همکاری خوب مردم اجرا شد، بحث برچسب‌های انرژی نیز جدی گرفته شود تا هدف از طراحی آنها به دست آید.

منبع: irceo.net

  • موافقین ۱ مخالفین ۰
  • ۹۱/۰۸/۰۸
  • ۷۶۱ نمایش
  • رابین صدیق پور